Mucize! 26 Günde 2 Bebek Doğuran Kadın

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay tüm dünyada konuşuldu. Bangladeşli bir kadın 26 gün içinde tam 2 bebek doğurdu. 26 günde 2 bebek doğuran kadının haberine bakalım…

26 günde 2 bebek doğuran kadın

İnanılmaz gibi görünse de, Bangladeş’te bir kadın, 26 günde 2 bebek doğurdu. Sonrasında çift rahimli olduğu anlaşılan kadın, “bebeklerimin sağlıklı olması Allah’ın bir mucizesi dedi.

26 Günde 2 Bebek Doğuran Çift Rahimli Kadın

BBC’nin haberine göre, Bangladeş’te yaşayan çift rahimli kadın, 26 günde 2 bebek doğurdu. Kırsal kesimlerde yaşamını sürdüren 20 yaşındaki Arife Sultana, Şubat ayının sonlarında Khulna Hastanesi’nde erken doğum yaptı ve bir erkek çocuk sahibi oldu.

Doğum yaptıktan tam 26 gün sonra şiddetli karın ağrısı sebebiyle Ed-din Hastanesi’ne kaldırılan genç kadının, çift rahimli olduğu ve ikiz bebek taşıdığı ortaya çıktı.

26 gün arayla ikiz doğurdu

İlki erkek ikincisi kız olan ikiz bebekler sezaryen ile alındı ve ikisi de sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. İkiz bebekler ve 20 yaşındaki genç anne, 25 Mart tarihinde hastaneden taburcu edildi.

Doktor Şeila Poddar, “Hasta geldiğinde ultrason yaptık ve ikiz beklediğini gördük. Şaşırdık. Daha önce hiç böyle bir şeye rastlamamıştım.” diye bir açıklamada bulundu.

“Bu Allah’ın bir mucizesi”

Arife Sultana, “Bebeklerimin sağlıklı olması Allah’ın bir mucizesi” dedi. Arife ayrıca, maddi sıkıntı yaşadıkları için bebeklere bakmanın çok zor olacağını söyledi.

Arife Sultana’nın eşi ayda 6,000 Taka’dan (95 dolar) daha az kazanıyor. Bu da neden geçim sıkıntısı yaşadıklarını açıklıyor.

Singapurlu jinekolog Christopher Ng, çift rahmin (Uterus Didelfis) çok nadir görülen bir durum olmadığına dikkat çekerek, “Ultrasonda bu kolayca görülebilir. Ancak anlaşılan bu kadın kırsal kesimde yaşadığı için ultrason yaptıramadı. Üç yumurtanın aynı anda döllendiği ve üç embriyo oluştuğu anlaşılıyor.” dedi.

Lütfen takipte kalın!
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
İlginizi Çekebilir:  İtalya'da Evde Sünnet Edilen 5 Aylık Bebek Yaşamını Yitirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
burnuna damla damlatılan hırıltılı bebek
Bebeklerde Hırıltı Neden Olur? Nasıl Geçer?

Yeni doğan ve daha 1 yaşını doldurmamış olan bebeklerin çoğunluğunda hırıltı görülebilir. Peki, "Bebeklerde hırıltı neden olur? Bebeklerde hırıltı belirtileri

Kapat